O Nas

Jesteśmy polską firmą specjalizującą się w wykonywaniu wysokiej częstotliwości urządzeń do grzania indukcyjnego. Wieloletnia pasja do rozwijania konstrukcji energoelektronicznych poskutkowała opracowaniem nagrzewnic i pieców indukcyjnych opartych o najnowsze osiągnięcia z zakresu elektroniki, sterowania oraz techniki półprzewodnikowej.

Nasze nowatorskie rozwiązania zaimplementowane w urządzeniach, pozwoliły na stworzenie nagrzewnic o niezwykle zwartej budowie i małych gabarytach zewnętrznych, wyraźnie wyróżniających się na rynku światowym. Wysoka częstotliwość (do 2MHz) pracy naszych urządzeń, umożliwia nagrzewanie metali z dużą efektywnością i dynamiką co jest szczególnie istotne w przypadku nagrzewania strefowego.

Dzięki niskiej masie i niewielkich gabarytach, nasze urządzenia znajdują zastosowanie w zautomatyzowanych stanowiskach produkcyjnych, w tym również liniach zrobotyzowanych.

Zaimplementowanie autorskiego systemu IPM-EnergoEl (Intelligent Power Menagement) pozwala na optymalne, automatyczne dopasowanie mocy urządzeń do zmiennych warunków wsadu. Dzięki wysokiej sprawności energetycznej urządzenia EnergoEl posiadają wysoką dynamikę nagrzewania oraz cechują się małymi wymiarami i masą własną.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Wszystkie produkty EnergoEl są od początku do końca opracowane i produkowane w Polsce.

@EnergoEl - Wszystkie prawa zastrzeżone